Rec.Poloniae

“Rec.Poloniae”

Rec.Poloniae Cover

by Kornel Ofierski

“Rec.Poloniae”

nowe wydawnictwo poznańskiej wytwórni Rec.Out z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Projekt „Rec.Poloniae” to seria kolekcjonerskich płyt Winylowych i CD prezentujaca Polska muzykę sakralna , w interpretacji artystów zwiazanych z Poznaniem i Wielkopolska. Głównym załozeniem projektu jest przyblizenie współczesnemu słuchaczowi Polskiej tradycji muzycznej poprzez ukazanie jej w nowej estetyce brzmieniowej. Kluczem do wyboru kompozycji była tematyka sakralna, rocznica Chrztu jest idealnym pretekstem do wydania płyty przekrojowo przedstawiajacej dawna muzykę Polski. Wśród utworów które były inspiracja, znalazły się dzieła m.in Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Henryka Góreckiego, a takze Franciszka Ścigalskiego, którego przedruk autografu Litania in F został dołaczony do płyty

Płyta została wydana w wersji kolekcjonerskiej w specjalnie zaprojektowanej formie, na 180 gramowym nośniku Winylowym, n a CD, a oraz w formie cyfrowej wraz materiałami multimedialnymi w sklepach internetowych na całym świecie.
Twórca grafiki jest Kornel Ofierski student Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Opieka merytoryczna zajęła się muzykolog Dr hab. Alina Mądry wykładowca na Poznańkim Uniwesytecie im. Adama Mickiewicza.
Autograf utworuLitania in F Franciszka Ścigalskiego został udostępniony dzięki uprzejmoścu Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Poznań, oraz Urzędu Marszałkowskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *